Home Szkoła Podstawowa Rondelkolandia, czyli jajeczne fantazje

Rondelkolandia, czyli jajeczne fantazje

rondelkolandia 2018

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku w ramach programu pozalekcyjnego „Kuchcikowo”, co miesiąc na zajęciach sami przygotowują i spożywają swoje posiłki. Zajęcia kulinarne mają za zadanie doskonalić umiejętność pracy w grupie, pomysłowość i twórcze zaangażowanie uczniów. Dzieci zdobywają  nie tylko podstawowe umiejętności kulinarne, ale też uczą się funkcjonowania w grupie.

Za nami zajęcia praktyczne, które tym razem odbywały się pod hasłem „Rondelkolandia, czyli jajeczne fantazje”. Uczniowie z ugotowanych jajek i przygotowanych produktów tworzyli zajączki wielkanocne oraz pastę jajeczną, którą następnie smarowali chleb i przygotowali zdrowe kanapki. Uczestnicy własnoręcznie kroili, obierali, ścierali, mieszali i układali swoje produkty. Z przyniesionych składników powstały zajączki, myszki, kotki czy też ptaszki. Dzieciom tak bardzo smakowały kanapki z pastą jajeczną, że przekazały przepis rodzicom a następnie powtórzyły czynność w domu. Talerze zostały puste.

Zajęcia te cieszą dużą popularnością i stuprocentową frekwencją. Uczniowie wspaniale realizują założone cele i przy tym świetnie się bawią. Przed nami kolejne spotkanie, na które czekamy z niecierpliwością.

Natalia Łapińska