Home Samorządowe Przedszkole Przedszkolaki z wizytą u fryzjera

Przedszkolaki z wizytą u fryzjera

Fryzjer, to rzemieślnik zajmujący się zgodnie z życzeniami klientów strzyżeniem włosów, ich układaniem, farbowaniem, pielęgnacją itp.

Zgodnie z tematem prowadzonych zajęć 1 marca br. przedszkolaki z Brańszczyka odwiedziły pobliski zakład fryzjerski, którego właścicielką jest pani Anna Nasiadka.

Pierwszym niesamowitym przeżyciem dla wychowanków był fakt, iż trafiliśmy na moment, kiedy w zakładzie byli klienci. W naszej obecności pani Ania obcinała włosy i na życzenie klientki modelowała fryzurę. Dzieci obejrzały niezbędny sprzęt fryzjerski oraz różnorodne kosmetyki potrzebne do pielęgnacji włosów. Podczas zajęć wychowankowie dowiedzieli się także, w jaki sposób należy dbać o włosy, żeby były piękne i zdrowe. Okazuje się, że nie tylko higiena oraz kosmetyki są ważne, ale bardzo ważne jest również, jak podkreśliła pani Ania, zdrowe odżywianie. Nazywanie kolorów pasemek włosów umieszczonych na palecie nie sprawiło kłopotu przedszkolakom, znalazło się nawet kilku chętnych na zmianę fryzury.

Chociaż zakład fryzjerski był miejscem już znanym dzieciom, bo przecież chodzą tam często Ich mamy, babcie, czy też one same, nasza wycieczka była wspaniałą przygodą i kontynuacją zajęć, które rozpoczęliśmy w przedszkolu.

W ramach zajęć plastycznych wychowankowie wykonali pracę zbiorową „Fryzury wiosna – lato 2012”. Na pewno każda mama przedszkolaka znajdzie coś dla siebie. Drogie panie! Idzie wiosna, a więc czas na zmiany.

Przedszkolaki dziękują pani Ani za miłe przyjęcie oraz za cenne informacje, które na pewno wykorzystają w życiu.

Dorota Kania