Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku

ul. Nadbużna 3  Brańszczyk

Home SP5PLW Klub

LIGA MORSKA I RZECZNA

Zlot Jungów 2018

27 Zlot Jungów w Kołobrzegu uczeń Michał Wiśniewski wygrał główna nagrodę Grand Prix w konkursie plastycznym '' Młodzież na morzu" temat Bursztyn bogactwo Bałtyku.

Zlot Jungów konkurs plastyczny 2018

Szkoła Morska w Kołobrzegu TRM Wycieczka po pracowni symulacji map elektronicznych ECDIS


Zlot jungów - Szkoła Morska 2018

Akcja dyplomowa 100 lecie LMiR

z

Rok 2018 jest szczególnym dla Polski. To również wyjątkowy czas dla członków stowarzyszenia Liga Morska i Rzeczna. 100 lat temu, 1 października 1918 roku grupa światłych Polaków z admirałem Kazimierzem Porębskim na czele założyła stowarzyszenie Bandera Polska, przemianowane później na Liga Morska i Rzeczna. Fakt ten miał miejsce w Warszawie. W końcu lat trzydziestych liczyło prawie milion członków. Podczas II wojny światowej, działacze Ligi Morskiej i Kolonialnej walczyli na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Wielu zostało zamordowanych w Katyniu, niemieckich obozach śmierci. Po 1945 roku odrodziły się struktury Ligi. Wśród członków przeważali działacze Ligi Morskiej i Kolonialnej. Powojenne losy Ligi były podobne jak wielu innych stowarzyszeń. Jej członkowie jako ,,obcy” klasowo nie przystawali do ,,nowej’’ rzeczywistości. Działacze Ligi Morskiej nie mieli zamiaru poddać się propagandzie komunistycznej. W 1953 roku Liga została rozwiązana. Po 28 latach na skutek oddolnych działań społecznych podczas II Kongresu Kultury Morskiej w Gdańsku, podjęto uchwałę o odtworzeniu stowarzyszenia Liga Morska. W dniach 24 – 25 października 1981 roku w Gdyni podczas Walnego Zjazdu Delegatów podjęto uchwałę o reaktywowaniu Ligi Morskiej.

Więcej…

Wiosenne spotkanie z wojskiem

z

Tradycyjnie 21 marca  w  wyszkowskiej hali WOSiR organizowane jest wiosenne spotkania z wojskiem. Po raz ósmy młodzież miała okazję na żywo zobaczyć uzbrojenie żołnierzy polskich, czy zajrzeć do wojskowych pojazdów.

 

Więcej…

Ćwiczenia roztopy 2018

 

W dniu 10.03,2018 szkolny klub SP5PLW należący do Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej PZK wziął udział w Ogólnopolskich Ćwiczeniach Łączności Kryzysowej PZK "Roztopy 2018"

Ogólnopolski Klub Łączności Kryzysowej PZK "SP EmCom" i Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa PZK 10 marca 2018, w godzinach 12-14:30 brał aktywnie udział na 145.500Mhz do 14:00. Pracowaliśmy też  na KF - 80/60/40m - w zależności od warunków. Wstępnie 3.727Mhz

przekazywaliśmy komunikaty ćwiczebne, związane z tematyką ćwiczeń - tj. roztopami, podtopieniami, do stacji sztabowej pracujących na KF lub 145.500Mhz.

Operatorzy: Łukasz Najmoła SO5NY, SQ5RGY operator Paweł Różański ,  SQ5STY Andrzej Seroka.

Paweł Różański

Koncert na 100 lecie Ligi Morskiej i Rzecznej

z

W dniu 17 lutego w Hutniku; odbyły  się uroczystości związane z setną rocznicą powstania Ligi Morskiej i Rzecznej oraz rocznicami zaślubin Polski z morzem ; 10 lutego 1920 r. w Pucku i 18 marca 1945 w Kołobrzegu.

Współorganizatorami uroczystości byli Gmina Wyszków, wyszkowski oddział Ligi Morskiej i Rzecznej oraz szkolny klub krótkofalarski z Brańszczyka SP5PLW. Przybyłych gości  powitała prezes wyszkowskiego oddziału Elżbieta Kasińska, wśród gości byli m.in. prezes LMiR Andrzej Królikowski, burmistrz Miasta Puck Hanna Pruchniewska i zastępca prezydenta Kołobrzegu Jacek Woźniak.

Podczas uroczystości zostało podpisane porozumienie między LMiR oraz Klubem Żeglarskim Spinaker;, na mocy którego Liga obejmuje honorowy patronat nad rejsem Bugiem i Wisłą, który Spinaker; przygotowuje na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, aby 1 września dotrzeć na Westerplatte wraz z sześciometrową banderą ( najdłuższa bandera w Polsce) Bandera 11 listopada br. zawiśnie na 18-metrowym maszcie, który stanie przy bulwarze im. ppor. mar. Kazimierza Deptuły w Wyszkowie.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń, upominków. Okolicznościowe medale otrzymali m.in. miasto Wyszków, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie, Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie, Rewia Dziecięca Sylaba;, natomiast pamiątkowe odznaki i dyplomy wręczono Pawłowi Różańskiemu, Jerzemu Puścianowi, Łukaszowi Najmole, Krzysztofowi  Wrzesińskiemu, Damianowi Kowalskiemu i Michałowi Wiśniewskiemu.

W części artystycznej wystąpili: Zespół Wokalny Marynarki Wojennej Riviera; i Rewia Dziecięca Sylaba;., z Brańszczyka w Sylabie występowały uczennice Karolina Puławska, Oliwia Rosińska i Ola Deluga.

Praca konkursowa

Praca na konkurs "Młodzież na morzu" Michała Wiśniewskiego kl IIIa gimnazjum temat Bursztyn bogactwo Bałtyku.

 

WOŚP

14.01.2018r stacja SP26WOSP - Stacja okolicznościowa dedykowana 26. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej informacji znajdziesz na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej

 

14.01.2018r stacja HF26WOSP Michał Kraków

14.01.2018 stacja 3Z5WOSP Wiesław Żuromin

 

 

 

 

 

4.01.2018 stacja SP1WOSP


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Reklama